حمید رضا دشتی پور ؛شهید مقاومت خرمشهر

شهید حمید دشتی نژاد پور
شهید حمید دشتی نژاد پور در سال 1342 در خرمشهر بدنیا آمد.
پس از طی دوران طفولیت در سن 7 سالگی به مدرسه رفت.
حمید دوره ابتدایی را در دبستان"مهد دانش" خرمشهر سپری نمود و پس از اتمام دوره ابتدایی و راهنمایی وارد دبیرستان "بازرگانی" شد و تا سال دوم که مصادف با آغاز جنگ تحمیلی بود، به تحصیل پرداخت.
او در اوایل سال 1358 به عضویت کمیته انقلاب اسلامی خرمشهر درآمد و در در گیری های سه روزه خرمشهر در سال 1359 علیه نیروهای باصطلاح خلقی وارد درگیری شد.
با تاسیس جهاد سازندگی در تیر ماه 1358 وارد جهاد سازندگی شد و در زمان جاری شدن سیل در نواحی خرمشهر در امداد و کمک رسانی به آسیب دیدگان مشارکت نمود.
او از رزمندگان شجاع حماسه مقاومت خرمشهر بود و در روز نوزدهم مهر ماه 1359 بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن متجاوز از ناحیه سر و گوش آسیب دید و برای معالجه مجبور به ترک منطقه شد.
او در بیمارستانی در اهواز بستری شد اما بدون کسب بهبودی و سلامت به یاری برادرانش شتافت با اینکه از درد همیشگی رنج می برد ولی صبور و مقاوم در انتظار پیوستن به کاروان جاودان شهدا لحظه شماری می کرد
حمید در آخرین روزهای حیاتش در اثر همان مجروحیت های عمیق به تجویز پزشک روزی یک قرص "والیوم ده" - مسکن درد بسیاری قوی- می خورد و اما حاضر به ترک منطقه نمی شد
تا اینکه در روز 21/10/1360 تیغ ترکش توپخانه دشمن پیکر پاکش را در هم پیچید و بهمراه برادر شهید "محمد افزون" به شهادت رسید.

/ 0 نظر / 175 بازدید